ویروس


 

تبلیغات

مقاله - دانلود مقاله

آخرین بروز رسانی

    شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶

رایگان – خرید

این فایل رایگان می باشد .

1ـ ويروس چيست ؟

ويروس به برنامه هاي كوچك و مخربي گفته مي شود كه مخفيانه به كامپيوتر شما انتقال پيدا مي يابد .

نام ويروس به اين علت روي اين گونه از برنامه ها گذاشته شده است كه عملكردي مشابه ويروس هاي بيولوژيك دارند . يك ويروس بيولوژيك از طرق مختلفي ممكن است وارد بدن انسان شود و ممكن است تا مدت زيادي به فعاليت مخفيانه در بدن بپردازد و پس از مدتي علائم وجود ويروس مشخص شود .

يك ويروس كامپيوتري نيز از طرق مختلفي ممكن است وارد كامپيوتر شود و ممكن است تا مدتها به فعاليت خود ادامه داده و پس از مدتي اختلالاتي را در كامپيوتر ايجاد نمايد . ويروس هاي كامپيوتري مي توانند به اطلاعات و برنامه هاي موجود در كامپيوتر آسيب رسانده و آنها را از بين ببرند .

ويروسهاي كامپيوتري توسط برنامه نويسان مجرب جهت آسيب رساندن به شركتهاي رقيب نرم افزاري ، مختل كردن شبكه كامپيوتري يا مقاصد شوم ديگري نوشته مي شود و سپس همراه برنامه هاي قفل شكسته ،‌ برنامه هاي رايگان و غيره يا توسط اينترنت به كامپيوترهاي ديگر انتقال يابند.

2ـ‌روش هاي انتقال ويروس به كامپيوتر

ويروس هاي كامپيوتري ممكن است از راه هاي زير به كامپيوتر انتقال يابند .

 

1ـ2ـ انتقال ويروس از طريق ديسكت يا سي دي آلوده به ويروس

بعضي از ويروس ها با چسبيدن به انتهاي فايلهاي اجراي (با پسوند EXE و COM) يا با قرار گرفتن روي سكتور ديسكت خود را به روي كامپيوتر منتقل مي كنند . با اجراي فايل هاي آلوده يا با قرار دادن ديسكت آلوده در كامپيوتر و استفاده از آن ، ويروس به كامپيوتر منتقل شده و فعاليت خود را آغاز مي كند .

 

2ـ2ـ انتقال ويروس از طريق شبكة‌ محلي (LAN)

هرگاه يكي از كامپيوتر هاي شبكه محلي بخصوص كامپيوتر Server به ويروس آلوده باشد ،‌ ممكن است ويروس از طريق شبكه همة كامپيوترها را آلوده كند . بعضي از ويروس ها مخصوص شبكه هستند و ابتدا كامپيوتر سرور را آلوده مي كند سپس توسط كامپيوتر سرور ،‌ كليه كامپيوترهاي

شبكه را آلوده مي سازند .

 

3ـ2ـ انتقال ويروس از طريق اينترنت

با گسترش استفاده از اينترنت ، ‌ويروس هاي اينترنتي به عنوان نسل جديدي از ويروس ها مطرح شدند . ويروس هاي اينترنتي بسيار سريعتر از ويروس هاي ديگر در سطح دنيا انتشار مي يابند ، به صورتيكه ظرف چند روز ميليونها كامپيوتر در سراسر دنيا به يك ويروس جديد آلوده مي شود . اين نوع ويروس ها ممكن است از طريق E-MAIL ، ‌قطعات نرم افزاري مانند Actirex ها و يا از طريق صفحات وب و غيره به كامپيوتر منتقل شوند .

.

.

.

رایگان – خرید

مطالب پیشنهادی: برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

سیستم فروش فایل های دیجیتالی

براي قرار دادن بنر خود در اين مکان کليک کنيد
به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید

اولین پایگاه اینترنتی اشتراک و فروش فایلهای دیجیتال ایران

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فایل تک است .
طراحی و پشتیبانی : دپارتمان طراحی فناوری اطلاعات دیـجـیـتـال ایـران
Copyright © 2012-2014 All Rights Reserved Digitaliran.ir